07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Przed wakacjami 2014 - co warto wiedzieć?

Większość konsumentów twierdzi, że czyta umowy przed wyborem oferty biura podróży. Jednak wciąż niewielu wie ile ma czasu na reklamację nieudanej wycieczki – wynika z badań* społecznych przeprowadzonych na zlecenie UOKiK. O czym warto pamiętać wybierając się na urlop przypomina dzisiaj 35 instytucji biorących udział we wspólnej akcji  Przed wakacjami – co warto wiedzieć?

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

Zaproszenie na prezentację!? Konsumencie miej się na baczności

Umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorcy, czyli sprzedaż bezpośrednia (akwizycja) opiera się na osobistym kontakcie sprzedawcy z potencjalnym nabywcą. Najczęściej taka sprzedaż odbywa się w domu klienta, w wynajętych przez przedsiębiorcę pomieszczeniach (np. sala w hotelu, domu kultury, sanatorium), na ulicy, a także podczas wycieczek turystycznych.

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

Zakupy świąteczne bez rozczarowań

Okres przedświąteczny skłania nas do większych zakupów, do zakupowego szaleństwa. Pozwalamy sobie na większe wydatki, czasami niepotrzebne. Zachęcają nas do tego niejednokrotnie niskie ceny, oferty promocyjne i przeceny - teoretycznie oferty atrakcyjne. Przyznajemy się do kupowania produktów promocyjnych, mimo iż wcześniej tego nie planowaliśmy. Takie są uroki tego okresu.