07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorcy - praktyczne porady

Umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorcy, czyli sprzedaż bezpośrednia (akwizycja) opiera się na osobistym kontakcie sprzedawcy z potencjalnym nabywcą. Najczęściej taka sprzedaż odbywa się w domu klienta, w wynajętych przez przedsiębiorcę pomieszczeniach (np. sala w hotelu, domu kultury, sanatorium), na ulicy, a także podczas wycieczek turystycznych.

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Gumki „loom bands” – kolejne wyniki

W związku z trwającymi od września działaniami, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił kolejne wyniki badań laboratoryjnych kolorowych gumek „loom bands” do wyplatania bransoletek. Badania przeprowadzone zostały przez specjalistyczne laboratorium UOKiK  w Łodzi.

W żadnej z badanych próbek gumek nie wykryto ftalanów.

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Zabawki – jakie kupić?

Już niedługo Mikołajki. Listy opisujące wymarzone prezenty do Św. Mikołaja zapewne już wysłane i z pewnością dotyczą one głównie zabawek.

Jakie teraz Św. Mikołaj powinien kupić zabawki? Czym się kierować aby dokonać właściwego wyboru?

Być może pomocna okaże się Inspekcja Handlowa, która podpowie na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawki.

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Warsztaty dla mediów – ustawa o prawach konsumenta

Dziennikarzu – jest coś, co chciałbyś wiedzieć o ustawie o prawach konsumenta, ale boisz się zapytać? Już 12 grudnia wyjaśnimy wszystkie wątpliwości. UOKiK razem z Federacją Konsumentów zaprasza na warsztaty dla dziennikarzy

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

KONTROLE JAKOŚCI WĘGLA KAMIENNEGO

Od 14 listopada 2014r. Inspekcja Handlowa nabywa nowe uprawnienia i będzie kontrolować jakość paliw stałych, w tym węgla kamiennego. Jednak aby nowe zadanie mogło być realizowane muszą zostać wydane przepisy wykonawcze do ustawy z dnia 25.08.2006r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw, określające wymagania jakościowe dla paliw stałych (w tym węgla kamiennego), sposób pobierania próbek oraz metody badawcze dla laboratoriów.