07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Weekendowe kontrole paliw

W sobotę 26.10.2014r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Szczecinie przeprowadzili kontrole stacji paliw, na których pobierano próbki paliw w celu określenia ich jakości w odniesieniu do rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 09.12.2008r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2013r., poz. 1058) .

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Etykietowania opon pod kątem efektywności paliwowej i innych zasadniczych parametrów

Sprzedawcy na terenie 28 państw Unii Europejskiej są zobowiązani do zamieszczania naklejek na bieżniku opon przeznaczonych do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, naczep u autobusów lub do umieszczania etykiet w ich pobliżu.

Etykiety muszą być eksponowane w widocznym miejscu. Nakaz ten nakłada rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1222/2009 z dnia 25 listopada 2009 r. w sprawie etykietowania opon pod kątem efektywności paliwowej i innych zasadniczych parametrów (Dz. U. UE. L. z 2009 r. Nr 342, s.46 ze zm.).

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

HOTEL, HOTELIK, USŁUGI HOTELARSKIE

Co wynająć? Przedsiębiorcy zachęcają nas różnymi ofertami. Kolorowe reklamy, strony internetowe, zdrobniałe i fantazyjne nazwy. A jak to wygląda prawnie?

Nie wszystkie obiekty mają taki sam standard. Nie we wszystkich obiektach możemy spodziewać się takiego samego wyposażenia. Wszystko zależy od rodzaju obiektu. Usługi hotelarskie mogą być świadczone w obiektach hotelarskich (hotel, motel, pensjonat, kemping, dom wycieczkowy, schronisko, pole biwakowe), które spełniają wymagania m.in. co do wielkości, wyposażenia, zakresu świadczonych usług, sanitarne oraz w innych obiektach, w tym pokoje i miejsca pod namioty wynajmowane przez rolników, spełniających minimalne wymagania.

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Wakacje 2014 r. w liczbach

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Mimo upalnego czasu zachęcającego do wypoczynku i leniuchowania Inspekcja Handlowa w Szczecinie miała „pełne ręce roboty”. W trakcie minionych wakacji kontrolowaliśmy przedsiębiorców działających w miejscach wypoczynku turystów, ale nie zapominaliśmy także o firmach prowadzących działalność w miejscu naszego zamieszkania. Ten okres jest to jedyna okazja zweryfikować działalność przedsiębiorców sezonowych.