06 sie 2015
Aktualności
Administrator

Taxi pod kontrolą – odcinek 2

Zgodnie z zapowiedzią z roku 2012 Inspekcja Handlowa w Szczecinie oraz Inspekcja Transportu Drogowego w Szczecinie i Policja ponownie przeprowadziły kontrole przedsiębiorców świadczących usługi przewozu taksówkami. Kontrole przeprowadzono w marcu i dwukrotnie w czerwcu bieżącego roku. Kontrole prowadzone były w Szczecinie i Koszalinie, w godzinach późno wieczornych i południowych, ze szczególnym uwzględnieniem centralnych punktów miast.

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

Polubowne rozwiązywanie sporów

Sprzedawca niesłusznie odrzucił twoją reklamację? Nie masz czasu, ochoty, ani pieniędzy na długotrwałe dochodzenie swoich roszczeń przed sądem? Rozwiązaniem jest skorzystanie z mediacji lub skierowanie sprawy do polubownego sądu konsumenckiego działającego przy Inspekcji Handlowej. W 2012 r. z tych  możliwości skorzystało blisko 15 tys. konsumentów, a łączna wartość sporów wyniosła prawie 3 mln zł.

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

ŚWIATOWY DZIEŃ KOMSUMENTA 2013r.

W dniu 15 marca 2013r. obchodziliśmy po raz kolejny Światowy Dzień Konsumenta. W tym roku w Inspekcji Handlowej w Szczecinie tematem przewodnim tego dnia była 21 rocznica powstania Stałego Polubownego Sądu Konsumenckiego w Szczecinie.

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

TAXI pod kontrolą

Liczne skargi ze strony konsumentów na nieuczciwe przewozy taksówkami spowodowały podjęcie wspólnych działań kontrolnych przez Inspekcję Handlową w Szczecinie, Inspekcję Transportu Drogowego w Szczecinie, Policję oraz Urząd Miasta Szczecin.

Połączenie sił kilku instytucji pozwoliło na przeprowadzenie 78 kontroli w szerszym zakresie - każda z instytucji prowadziła kontrole zgodnie ze swoimi kompetencjami. Kontrole przeprowadzono w dniu 29.10.2012r. w dwóch turach, tj. w godzinach porannych na trasie Dworzec Główny PKP w Szczecinie - Centrum Handlowe „MOLO”/TESCO oraz w godzinach popołudniowych na trasie centrum miasta - MAKRO/CASTORAMA. Na wybór terminu przeprowadzonej akcji kontrolnej wpływ miało zbliżające się święto Wszystkich Świętych.

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

Zabawki - Kontrole na zlecenie UOKiK

Co trzecia sprawdzona przez Inspekcję Handlową na zlecenie UOKiK zabawka nie spełnia wymagań – wynika z najnowszych badań. Nieprawidłowości jednak nie są niepokojące. Najczęściej na zabawkach nie umieszczano wymaganych przez prawo informacji. O tym, jak wybrać zabawkę podpowiadamy przed Dniem Dziecka.