28 paź 2022
Aktualności
Beata Gogacz

Składy węgla – wstępne wyniki kontroli UOKiK

    Utrata źródeł dostaw oraz wysokie koszty zakupu są główną przyczyną wysokich cen i niedoborów węgla w składach. To wstępne wnioski z pierwszej części badania rynku prowadzonego przez UOKiK. Obecnie sprawdzane są działania producentów, importerów i dużych pośredników na rynku. 

09 wrz 2022
Aktualności
Beata Gogacz

Kontrola piekarników elektrycznych - dobre wiadomości

Inspekcja Handlowa sprawdziła oznakowanie i bezpieczeństwo 15 modeli piekarników elektrycznych, np. wytrzymałość i odporność szklanych elementów drzwiczek na wysoką temperaturę. Trzy modele miały niekompletną dokumentację. Przedsiębiorcy podjęli działania naprawcze i uzupełnili braki.

Dobra wiadomość! Wszystkie przebadane piekarniki przeszły badania laboratoryjne pozytywnie. Zachęcamy do zapoznania się z raportem poniżej.

 

02 wrz 2022
Aktualności
Beata Gogacz

Nikiel w biżuterii? Kontrola Inspekcji Handlowej

W tegorocznej kontroli biżuterii zbadano zawartość niklu. Ten pierwiastek chemiczny może być stosowany, ale w ograniczonych ilościach ze względu na jego właściwości rakotwórcze oraz uczulające. Jedna partia kolczyków została wycofana z oferty sklepu ze względu na nikiel w ilości przekraczającej dopuszczalne normy.