18 cze 2018
Aktualności
Paweł Pacała

Przed wakacjami - co warto wiedzieć

  • Już po raz dziewiąty 53 instytucje wspólnie przypominają konsumentom, o czym pamiętać w czasie urlopu.
  • UOKiK radzi, jak po 1 lipca zmieniają się zasady reklamacji imprez turystycznych, kiedy biuro podróży może podnieść cenę i co zrobić, gdy bankrutuje.
  • Wejdź także na strony internetowe innych uczestników akcji informacyjnej „Przed wakacjami – co warto wiedzieć”.
13 kwi 2018
Aktualności
Paweł Pacała

UWAGA Seniorzy !

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi kampanię informacyjną skierowaną do osób starszych ostrzegającą przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi.

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej czynnie włącza się w tą akcję.

09 mar 2018
Aktualności
Paweł Pacała

Światowy dzień konsumenta „Konsumenci to my wszyscy”

15 marca 2018r. obchodzić będziemy Światowy Dzień Konsumenta. Dzień ten obchodzony jest w rocznicę przemówienia prezydenta Johna F. Kennedy’ego, kiedy sformułował on cztery podstawowe prawa konsumentów: do informacji, do wyboru, do bezpieczeństwa, do reprezentacji.

06 lut 2018
Aktualności
Paweł Pacała

Kolejne pojazdy elektryczne zatrzymane na granicy

Inspekcja Handlowa na wniosek organu celnego wydaje opinie w odniesieniu do produktów, których swobodny obrót został zawieszony.

W ostatnim czasie do Inspekcji Handlowej w Szczecinie (organ nadzoru) Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy przesłał kilka wniosków o wydanie opinii na pojazdy elektryczne (quady, skutery). Jako zagrożenie wskazywano m.in. naruszenie prawodawstwa harmonizacyjnego dotyczącego bezpieczeństwa produktów, brak oznakowania CE