30 maj 2022
Aktualności
Beata Dynowska

Dzień Dziecka – zabawki i nie tylko

Kiedy myślimy o Dniu Dziecka i o prezencie jaki chcemy kupić zapewne pierwsze skojarzenie to zabawka. W związku ze zbliżającym się świętem najmłodszych konsumentów warto powiedzieć jakie zabawki kupować, na co zwrócić uwagę dokonując wyboru. Ważna jest nie tylko moda i upodobania dzieci, ale również bezpieczeństwo. Zabawka to wyrób zaprojektowany i przeznaczony do zabawy oraz wyrób, który ze względu na swoje cechy charakterystyczne lub wygląd może być użyty do zabawy przez dzieci w wieku do 14 lat.

 

24 maj 2022
Aktualności
Beata Dynowska

Kontrola obrotu węglem - pytania i odpowiedzi

 Odpowiedzi na pytania przedsiębiorców dotyczące przepisów ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego w zakresie kontroli obrotu węglem.

Zapraszamy do odwiedzenia strony UOKIK kontrola obrotu węglem

Plik z wytycznymi dla przedsiębiorców dot. kontroli pochodzenia węgla mogą Państwo pobrać tutaj

23 maj 2022
Aktualności
Beata Dynowska

Elektrośmieci - obowiązki sprzedawcy i prawa konsumenta.

Gdzie oddać starą pralkę? Co zrobić z zepsutym żelazkiem, gdy zamawiamy nowe? Czy na suszarce znajduje się informacja, żeby nie wyrzucać jej razem z innymi odpadami? Inspekcja Handlowa wzięła pod lupę ponad 1000 przedsiębiorców i sprawdziła, czy odpowiednio informują o utylizacji elektrośmieci oraz miejscach ich zbiórki. Co czwarty z nich nie informuje klientów o tym, co zrobić ze starym sprzętem przy zakupie nowego. Ponadto prawie 7 proc. pralek, lodówek, suszarek nie miało symbolu selektywnego zbierania (mimo że powinno).

Pobierz  raport z kontroli z 2021 r.