06 sie 2015
Aktualności
Administrator

PRZED WAKACJAMI 2012 - Co warto wiedzieć?

Lato, lato, lato czeka… słońce, plaża, kąpiele. Wszyscy z niecierpliwością czekalismy na zbliżające się wakacje. Zaplanowaliśmy lub będziemy planować wyjazdy urlopowe w kraju i za granicą. Będziemy starać się zapewnić dzieciom wakacje z atrakcjami. Pogoda zachęcać nas będzie także do krótkich, weekendowych wyjazdów tym bardziej, że charakter naszego województwa temu sprzyja.

Ale czas wakacji to nie tylko dobra zabawa. Okres wakacji nie zwalnia nas od bycia ostrożnym i czujnym. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Szczecinie przyłącza się do akcji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów „Przed wakacjami-co warto wiedzieć?” i zwraca uwagę na kilka zagadnień związanych z wypoczynkiem i korzystaniem z różnych ofert.

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

Każdy przedsiębiorca powinien pamiętać, że

Zgodnie z obowiązującymi przepisami [1]jakakolwiek żywność wprowadzana do obrotu powinna być oznakowana w sposób zrozumiały dla konsumenta, napisy powinny być wyraźne, czytelne i nieusuwalne, umieszczone w widocznym miejscu, a także nie mogą być w żaden sposób ukryte, zasłonięte lub przesłonięte innymi nadrukami czy obrazkami.

W szczególności, w oznakowaniu, należy podać nazwę rodzajową produktu (np. „kiełbasa suszona”, „mleko pełne”), wykaz składników, termin przydatności do spożycia (np. „należy spożyć do …”) lub datę minimalnej trwałości (np. „najlepiej spożyć przed …”), warunki przechowywania, masę netto, oznaczenie producenta lub innego podmiotu odpowiedzialnego za wprowadzenie produktu do obrotu.

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

Nie bądź jeleń weź paragon

Utrudnienia w reklamacji zepsutego telewizora, wadliwego pontonu czy biletu na mecz, który się nie odbył. Możliwe? Gdy nie masz dowodu zakupu, dochodzenie praw jest trudniejsze. Najprostszym z nich jest paragon. Powinniśmy go otrzymać niezależnie od tego, gdzie robimy zakupy.

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

Naziemna Telewizja Cyfrowa

W całej Polsce trwa proces cyfryzacji telewizji. W województwie zachodniopomorskim najszybciej, bo do 7.11.2012, analogowy sygnał wyłączony zostanie na południowych terenach: w gminach Dębno, Myślibórz, Boleszkowice, Mieszkowice i Nowogródek Pomorski.

W dalszej kolejności emisję zaprzestaną nadajniki ze stacji przy Szczecinie (do 19.03.2013) i Koszalinie (do 20.05.2013).