07 sie 2015
Aktualności
Administrator

HOTEL, HOTELIK, USŁUGI HOTELARSKIE

Co wynająć? Przedsiębiorcy zachęcają nas różnymi ofertami. Kolorowe reklamy, strony internetowe, zdrobniałe i fantazyjne nazwy. A jak to wygląda prawnie?

Nie wszystkie obiekty mają taki sam standard. Nie we wszystkich obiektach możemy spodziewać się takiego samego wyposażenia. Wszystko zależy od rodzaju obiektu. Usługi hotelarskie mogą być świadczone w obiektach hotelarskich (hotel, motel, pensjonat, kemping, dom wycieczkowy, schronisko, pole biwakowe), które spełniają wymagania m.in. co do wielkości, wyposażenia, zakresu świadczonych usług, sanitarne oraz w innych obiektach, w tym pokoje i miejsca pod namioty wynajmowane przez rolników, spełniających minimalne wymagania.

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Wakacje 2014 r. w liczbach

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Mimo upalnego czasu zachęcającego do wypoczynku i leniuchowania Inspekcja Handlowa w Szczecinie miała „pełne ręce roboty”. W trakcie minionych wakacji kontrolowaliśmy przedsiębiorców działających w miejscach wypoczynku turystów, ale nie zapominaliśmy także o firmach prowadzących działalność w miejscu naszego zamieszkania. Ten okres jest to jedyna okazja zweryfikować działalność przedsiębiorców sezonowych.

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

UWAGA! Kolorowe gumki „loom bands” mogą być niebezpieczne

W związku z licznymi doniesieniami w mediach oraz sygnałami od konsumentów dotyczącymi kolorowych gumek „loom bands” do wykonywania bransoletek, w których mogą występować ftalany, informujemy, że sprawą zajmuje się już Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wyznaczone zostały inspektoraty Inspekcji Handlowej w kraju, które pobierają próby ww. zabawek do badań laboratoryjnych. Oczekujemy na wyniki tych badań. Badania dotyczą zarówno gumek jak  i zawieszek służących do ozdabiania bransoletek.

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Niebezpieczne lampki dla dzieci

W listopadzie 2013r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Szczecinie przeprowadzili kontrolę w sklepie znanej sieci handlowej, w trakcie której zakwestionowali lampki do pokoju dla dzieci. Kontrola była wynikiem informacji od konsumenta wskazującej na sprzedaż lampek w bajkowym kształcie dla dzieci, które nie posiadają transformatorów przekształcających napięcie na bezpieczne.

Ocenie poddano 5 rodzajów lampek w różnym kształcie, np. motyla, auta, lwa, które posiadały etykietę z nazwą „lampa dziecięca”. Importerem opraw oświetleniowych była kontrolowana sieć handlowa.