06 sie 2015
Aktualności
Administrator

ŚWIATOWY DZIEŃ KOMSUMENTA 2013r.

W dniu 15 marca 2013r. obchodziliśmy po raz kolejny Światowy Dzień Konsumenta. W tym roku w Inspekcji Handlowej w Szczecinie tematem przewodnim tego dnia była 21 rocznica powstania Stałego Polubownego Sądu Konsumenckiego w Szczecinie.

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

TAXI pod kontrolą

Liczne skargi ze strony konsumentów na nieuczciwe przewozy taksówkami spowodowały podjęcie wspólnych działań kontrolnych przez Inspekcję Handlową w Szczecinie, Inspekcję Transportu Drogowego w Szczecinie, Policję oraz Urząd Miasta Szczecin.

Połączenie sił kilku instytucji pozwoliło na przeprowadzenie 78 kontroli w szerszym zakresie - każda z instytucji prowadziła kontrole zgodnie ze swoimi kompetencjami. Kontrole przeprowadzono w dniu 29.10.2012r. w dwóch turach, tj. w godzinach porannych na trasie Dworzec Główny PKP w Szczecinie - Centrum Handlowe „MOLO”/TESCO oraz w godzinach popołudniowych na trasie centrum miasta - MAKRO/CASTORAMA. Na wybór terminu przeprowadzonej akcji kontrolnej wpływ miało zbliżające się święto Wszystkich Świętych.

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

Zabawki - Kontrole na zlecenie UOKiK

Co trzecia sprawdzona przez Inspekcję Handlową na zlecenie UOKiK zabawka nie spełnia wymagań – wynika z najnowszych badań. Nieprawidłowości jednak nie są niepokojące. Najczęściej na zabawkach nie umieszczano wymaganych przez prawo informacji. O tym, jak wybrać zabawkę podpowiadamy przed Dniem Dziecka.

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

PRZED WAKACJAMI 2012 - Co warto wiedzieć?

Lato, lato, lato czeka… słońce, plaża, kąpiele. Wszyscy z niecierpliwością czekalismy na zbliżające się wakacje. Zaplanowaliśmy lub będziemy planować wyjazdy urlopowe w kraju i za granicą. Będziemy starać się zapewnić dzieciom wakacje z atrakcjami. Pogoda zachęcać nas będzie także do krótkich, weekendowych wyjazdów tym bardziej, że charakter naszego województwa temu sprzyja.

Ale czas wakacji to nie tylko dobra zabawa. Okres wakacji nie zwalnia nas od bycia ostrożnym i czujnym. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Szczecinie przyłącza się do akcji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów „Przed wakacjami-co warto wiedzieć?” i zwraca uwagę na kilka zagadnień związanych z wypoczynkiem i korzystaniem z różnych ofert.

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

Każdy przedsiębiorca powinien pamiętać, że

Zgodnie z obowiązującymi przepisami [1]jakakolwiek żywność wprowadzana do obrotu powinna być oznakowana w sposób zrozumiały dla konsumenta, napisy powinny być wyraźne, czytelne i nieusuwalne, umieszczone w widocznym miejscu, a także nie mogą być w żaden sposób ukryte, zasłonięte lub przesłonięte innymi nadrukami czy obrazkami.

W szczególności, w oznakowaniu, należy podać nazwę rodzajową produktu (np. „kiełbasa suszona”, „mleko pełne”), wykaz składników, termin przydatności do spożycia (np. „należy spożyć do …”) lub datę minimalnej trwałości (np. „najlepiej spożyć przed …”), warunki przechowywania, masę netto, oznaczenie producenta lub innego podmiotu odpowiedzialnego za wprowadzenie produktu do obrotu.