07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Zmiany w przepisach dotyczących cen – pytania i odpowiedzi

Prowadzę mały osiedlowy sklep spożywczy. Słyszałem, że nie muszę już oznaczać każdego towaru ceną.

Tak, to jest prawda. Zmieniły się w tym zakresie przepisy i od 25.07.2014r. nie ma obowiązku oznaczania towaru ceną na każdym egzemplarzu. Nadal jednak należy opatrzyć towary wywieszkami zawierającymi nazwę handlową, cenę oraz jednostkę miar. W przypadku towarów podobnych dodatkowo należy podać nazwę producenta i inne informacje umożliwiające identyfikację ceny z towarem.

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

UWAGA! Wysokie kary za brak cen!

Z dniem 25.07.2014r. wchodzą w życie nowe przepisy regulujące kwestie uwidaczniania cen. Dotychczas obowiązująca ustawa z dnia 05.07.2001r. o cenach zostanie zastąpiona ustawą z dnia 09.05.2014r. o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz. U. z 2014r., poz. 915).

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Inspekcja Handlowa na seminarium organizowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie

W dniu 8 maja 2014r. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Szczecinie uczestniczył w seminarium zorganizowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy wraz z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie oraz Grupą Azoty Zakłady Chemiczne Police z okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy oraz Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy i Chorób Zawodowych.

Hasłem przewodnim spotkania, ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Pracy, było "Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia przy stosowaniu substancji chemicznych w pracy".

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Przed wakacjami 2014 - co warto wiedzieć?

Większość konsumentów twierdzi, że czyta umowy przed wyborem oferty biura podróży. Jednak wciąż niewielu wie ile ma czasu na reklamację nieudanej wycieczki – wynika z badań* społecznych przeprowadzonych na zlecenie UOKiK. O czym warto pamiętać wybierając się na urlop przypomina dzisiaj 35 instytucji biorących udział we wspólnej akcji  Przed wakacjami – co warto wiedzieć?