06 sie 2015
Aktualności
Administrator

Zaproszenie na prezentację!? Konsumencie miej się na baczności

Umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorcy, czyli sprzedaż bezpośrednia (akwizycja) opiera się na osobistym kontakcie sprzedawcy z potencjalnym nabywcą. Najczęściej taka sprzedaż odbywa się w domu klienta, w wynajętych przez przedsiębiorcę pomieszczeniach (np. sala w hotelu, domu kultury, sanatorium), na ulicy, a także podczas wycieczek turystycznych.

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

Zakupy świąteczne bez rozczarowań

Okres przedświąteczny skłania nas do większych zakupów, do zakupowego szaleństwa. Pozwalamy sobie na większe wydatki, czasami niepotrzebne. Zachęcają nas do tego niejednokrotnie niskie ceny, oferty promocyjne i przeceny - teoretycznie oferty atrakcyjne. Przyznajemy się do kupowania produktów promocyjnych, mimo iż wcześniej tego nie planowaliśmy. Takie są uroki tego okresu.

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

Węgiel nasz powszedni

Węgiel, Carboneum (symbol C), pierwiastek chemiczny z grupy niemetali. W przyrodzie występuje licznie w stanie wolnym oraz w związkach chemicznych m.in. w węglach kopalnych. Węgiel kamienny, który jest jednym z węgli kopalnych, zawiera 78-92% pierwiastka węgla. Ponadto zawiera wodór, siarkę, azot, wodę.

Ten czarny surowiec powstały z martwych szczątków roślin jest powszechnie stosowany jako paliwo, choć jego udział w produkcji energii spada. Wydaje się jednak, głównie za sprawą ceny, że w Polsce węgiel pozostanie jeszcze przez wiele lat podstawowym paliwem.

06 sie 2015
Aktualności
Administrator

Umowy zawierane na odległość

Dokonywanie zakupów na odległość (np. przez internet, oferta z katalogu) jest coraz bardziej popularne. Taka forma zakupów pozwala nabyć towar bez wychodzenia z domu, oszczędzając nasz czas oraz niejednokrotnie pieniądze. Mamy także możliwość porównać oferty różnych przedsiębiorców w jednym miejscu.

Uregulowania dotyczące umów zawieranych na odległość znajdują się w ustawie z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2012r., poz. 1225).