07 sie 2015
Aktualności
Administrator

JAKOŚĆ PRODUKTÓW WŁÓKIENNICZYCH: KONTROLA IH

W ubiegłym roku Inspekcja Handlowa zakwestionowała blisko jedną piątą skontrolowanych produktów włókienniczych. Zastrzeżenia dotyczyły m.in. podawania nieprawdziwych informacji na temat składu surowcowego wyrobów.

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Jak kupować zabawki - porady UOKIK

Sprawdź, czy od zabawki nie oddzielają się drobne elementy i czy nie ostrych krawędzi. Przeczytaj dokładnie ostrzeżenia oraz instrukcję obsługi. UOKiK przypomina na co zwrócić uwagę, wybierając zabawkę dla dziecka.

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Mrożone ryby i owoce morza - kontrola IH

Kupując mrożone ryby lub owoce morza, zwróć uwagę na ich jakość i nie wahaj się złożyć reklamacji nieudanych zakupów. Inspekcja Handlowa stwierdziła nieprawidłowości w ponad 70 proc. skontrolowanych sklepów i hurtowni, kwestionując 40 proc. partii produktów

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Czy odblaski zwiększają nasze bezpieczeństwo?

Tak powinno być, ale czy tak jest w rzeczywistości? Oto jest pytanie. Inspekcja Handlowa postanowiła to sprawdzić.

Przede wszystkim należy wskazać, że odblaski zaliczamy do środków ochrony indywidualnej. Są to zatem wyroby przewidziane do noszenia bądź trzymania przez użytkownika w celu jego ochrony przed zagrożeniami, które mogą mieć wpływ na jego bezpieczeństwo lub zdrowie. W tym przypadku wyroby te zwiększają widoczność użytkownika na drodze, co szczególnie ważne jest w terenie niezabudowanym, na nieoświetlonych drogach.

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Bezpieczne ćwiczenia w domu - kontrola IH

Inspekcja Handlowa przeprowadziła kontrolę bezpieczeństwa i oznakowania sprzętu do ćwiczeń w domu. 43 proc. z ponad 300 skontrolowanych partii sprzętu było niewłaściwie oznakowanych. Nie stwierdzono wad konstrukcyjnych