07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Przed wakacjami - co warto wiedzieć?

Noclegi, transport, wizy, ubezpieczenie – to tylko część spraw, które musimy załatwić zanim wyruszymy na wakacje. O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypomina dzisiaj 36 instytucji biorących udział we wspólnej akcji: Przed wakacjami – co warto wiedzieć?

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

FAJERWERKI – ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ

Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – konsumencie zachowaj ostrożność używając. Większość jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku. UOKiK, Policja i Służby Celne przypominają wspólnie o zasadach bezpiecznych zakupów i używania fajerwerków

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorcy - praktyczne porady

Umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorcy, czyli sprzedaż bezpośrednia (akwizycja) opiera się na osobistym kontakcie sprzedawcy z potencjalnym nabywcą. Najczęściej taka sprzedaż odbywa się w domu klienta, w wynajętych przez przedsiębiorcę pomieszczeniach (np. sala w hotelu, domu kultury, sanatorium), na ulicy, a także podczas wycieczek turystycznych.

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Gumki „loom bands” – kolejne wyniki

W związku z trwającymi od września działaniami, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił kolejne wyniki badań laboratoryjnych kolorowych gumek „loom bands” do wyplatania bransoletek. Badania przeprowadzone zostały przez specjalistyczne laboratorium UOKiK  w Łodzi.

W żadnej z badanych próbek gumek nie wykryto ftalanów.

07 sie 2015
Aktualności
Administrator

Zabawki – jakie kupić?

Już niedługo Mikołajki. Listy opisujące wymarzone prezenty do Św. Mikołaja zapewne już wysłane i z pewnością dotyczą one głównie zabawek.

Jakie teraz Św. Mikołaj powinien kupić zabawki? Czym się kierować aby dokonać właściwego wyboru?

Być może pomocna okaże się Inspekcja Handlowa, która podpowie na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawki.